Úvod Jaké jsou jednotlivé léky?

Jaké jsou jednotlivé léky?

Adipex retard. Účinnou látkou je fentermin, který je chemicky příbuzný noradrenalinu. Působením patří mezi sympatomimetika (ovlivňují centrální nervový systém).

Adipex jsou tablety, které snižují chuť k jídlu. Jedinec, který je užívá nepociťuje tak velkou potřebu jídla, jako před užíváním. Pomáhá mu to dodržovat dietní opatření, která se obvykle zakládají na snížení přísunu energeticky hodnotných potravin a zvýšení pohybové aktivity. Nižší příjem a vyšší výdej znamená spalování zásob podkožního tuku a hubnutí.

 

Adipex retard je na lékařský předpis a předepisuje se lidem, kterým se nedaří snížit hmotnost, protože nejsou schopni potlačit svou chuť k jídlu a nutkavé jednání neustále něco konzumovat.

Lékař jež Adipex předepisuje bere vždy v úvahu, zda obezita dotyčného ohrožuje na zdraví víc, než nežádoucí účinky léku.

Užívání sympatomimetik má své nevýhody. Jejich účinek je přechodný. Doporučuje se užívat tři měsíce, poté opět na tři měsíce vysadit. Mimo to může mít spoustu nežádoucích účinků:

  • Nespavost, úzkost, mravenčení v končetinách
  • Bolesti hlavy, závratě
  • Bušení srdce, zrychlená srdeční frekvence, zvýšení krevního tlaku
  • Pocení, návaly horka, sucho v ústech, rudnutí obličeje
  • Změna chuti, pocity na zvracení, zácpa, hemeroidy (zhoršení)
  • Dýchací obtíže

 

Meridia, Lindaxa. Jde o tzv. SSRI, tedy o látky inhibující zpětné vychytávání serotoninu. Jedná se o moderní léky v tabletách, které se považují za antidepresiva třetí generace. Účinnou látkou je sibutramin. Tyto léky na hubnutí dokáží snížit hmotnost na několik měsíců od začátku užívání, a to tak, že současně vyvolávají pocit nasycenosti a zároveň zvyšují energetický výdej. Při dodržování redukce jídla a přiměřeného pohybu pacienti skutečně hubnou. Zlepšuje se i jejich psychika, jsou štíhlejší a šťastnější. Nic však není zadarmo, mohou mít stejně jako jiné léčiva své nevýhody.

I tyto léky na hubnutí jsou předepisovány lékařem, který sám zváží, zda jsou pro pacienta vhodné.

Nežádoucí účinky jsou totiž podobné, nebo téměř shodné jako u léku Adipex retard.

 

Xenical. Tyto tablety, které působí na lipidový metabolismus jsou dalším léčivem, které pomáhá s redukcí hmotnosti. Účinnou látkou je orlistat, který přímo ve střevě lokálně snižuje vstřebávání tuků. Zároveň klesá koncentrace nebezpečného cholesterolu a tím se upravuje i krevní tlak. Xenical patří mezi léky na hubnutí, které nesnižují chuť k jídlu. Inaktivuje enzymy (lipázy), které pak nejsou schopny štěpit tuk v potravě. Ten nestrávený (asi 30%) odchází z těla přirozenou cestou ven (defekací). Takto nestrávený tuk se nemůže ukládat do podkoží, ani není zdrojem energie. Xenical tablety jsou účinné na hubnutí, ale ne pro všechny lidi trpící nadváhou vhodné. Proto patří taktéž mezi léky na lékařský předpis.

Nežádoucí účinky:

  • Časté bolesti břicha
  • Průjmy, nadýmání
  • Snížená schopnost vstřebávat vitamíny rozpustné v tucích

 

Ještě jednou je třeba připomenout, že všechny uvedené léky jsou vázány lékařským předpisem, protože jen lékař po zhodnocení celkové anamnézy pacienta je schopen určit, který lék je pro něj nejvhodnější. Po celou dobu léčby je pacient průběžně sledován kvůli nežádoucím účinkům léků.

Je velmi nebezpečné nějakým nezákonným způsobem si takovéto léky opatřit a vystavit se negativním následkům.


Diskuse (92 komentářů)

Cyril, (27. 04. 2016 15:52) Reagovat
With һavin so much content ⅾo you ever rᥙn into any pгօblems of plagorism or copyright νiolation? My blog has a lot of completely unique content I've еither written myself or outsourced but it appears a lot of it is popping it up all over the internet without my permission. Do yoս know any ways tо help гeduce content from being stolen? I'd truly appreciate it.Also visit my webpage: nix solutiоns qa: http://Www.Nixsolutions.com/product/brickarena/ios/
Katherine, (28. 04. 2016 11:37) Reagovat
Thіs text is priceless. Ⲏow can I find out more?My web page ... гeviews: http://www.nixsolutions.com/ru/career/directions/quality-assurance/
Sung, (29. 04. 2016 16:36) Reagovat
It's the best time to make some plans for the future and it is time to be happy.I have read this post and if I could I desire to suggest you some interesting things or tips. Maybe you can write next articles referring to this article.I wish to read more things about it!Have a look at my homepage; unlock iphone 6s: http://issuu.com/longdeformity3950/docs/1461916148572311f4caa38
Carrol, (02. 05. 2016 04:07) Reagovat
Just desire to say your article is as amazing. The clarity in your post is simply excellent and i could assume you are an expert on this subject.Fine with your permission let me to grab your RSS feed to keep updated with forthcoming post.Thanks a million and please continue the rewarding work.Also visit my web blog ... unlock samsung galaxy: http://hytest.hit.edu.cn/bbs/home.php?mod=space&uid=679886
Robert, (02. 05. 2016 14:26) Reagovat
Thank you for the auspiciߋus writeսp. It if truth be told was a amusement account it.Looқ advanceԁ to far added аgreеable from you!However, how can we keeρ up a corrеspondence?my webloǥ: видео лесби порно (Hеrmelinda: http://Viptube.org/lesbians/)
Nový příspěvek
Copyright 2006–2020 © Léky-na-hubnutí.cz
Kontakty