Úvod Jaké jsou jednotlivé léky?

Jaké jsou jednotlivé léky?

Adipex retard. Účinnou látkou je fentermin, který je chemicky příbuzný noradrenalinu. Působením patří mezi sympatomimetika (ovlivňují centrální nervový systém).

Adipex jsou tablety, které snižují chuť k jídlu. Jedinec, který je užívá nepociťuje tak velkou potřebu jídla, jako před užíváním. Pomáhá mu to dodržovat dietní opatření, která se obvykle zakládají na snížení přísunu energeticky hodnotných potravin a zvýšení pohybové aktivity. Nižší příjem a vyšší výdej znamená spalování zásob podkožního tuku a hubnutí.

 

Adipex retard je na lékařský předpis a předepisuje se lidem, kterým se nedaří snížit hmotnost, protože nejsou schopni potlačit svou chuť k jídlu a nutkavé jednání neustále něco konzumovat.

Lékař jež Adipex předepisuje bere vždy v úvahu, zda obezita dotyčného ohrožuje na zdraví víc, než nežádoucí účinky léku.

Užívání sympatomimetik má své nevýhody. Jejich účinek je přechodný. Doporučuje se užívat tři měsíce, poté opět na tři měsíce vysadit. Mimo to může mít spoustu nežádoucích účinků:

  • Nespavost, úzkost, mravenčení v končetinách
  • Bolesti hlavy, závratě
  • Bušení srdce, zrychlená srdeční frekvence, zvýšení krevního tlaku
  • Pocení, návaly horka, sucho v ústech, rudnutí obličeje
  • Změna chuti, pocity na zvracení, zácpa, hemeroidy (zhoršení)
  • Dýchací obtíže

 

Meridia, Lindaxa. Jde o tzv. SSRI, tedy o látky inhibující zpětné vychytávání serotoninu. Jedná se o moderní léky v tabletách, které se považují za antidepresiva třetí generace. Účinnou látkou je sibutramin. Tyto léky na hubnutí dokáží snížit hmotnost na několik měsíců od začátku užívání, a to tak, že současně vyvolávají pocit nasycenosti a zároveň zvyšují energetický výdej. Při dodržování redukce jídla a přiměřeného pohybu pacienti skutečně hubnou. Zlepšuje se i jejich psychika, jsou štíhlejší a šťastnější. Nic však není zadarmo, mohou mít stejně jako jiné léčiva své nevýhody.

I tyto léky na hubnutí jsou předepisovány lékařem, který sám zváží, zda jsou pro pacienta vhodné.

Nežádoucí účinky jsou totiž podobné, nebo téměř shodné jako u léku Adipex retard.

 

Xenical. Tyto tablety, které působí na lipidový metabolismus jsou dalším léčivem, které pomáhá s redukcí hmotnosti. Účinnou látkou je orlistat, který přímo ve střevě lokálně snižuje vstřebávání tuků. Zároveň klesá koncentrace nebezpečného cholesterolu a tím se upravuje i krevní tlak. Xenical patří mezi léky na hubnutí, které nesnižují chuť k jídlu. Inaktivuje enzymy (lipázy), které pak nejsou schopny štěpit tuk v potravě. Ten nestrávený (asi 30%) odchází z těla přirozenou cestou ven (defekací). Takto nestrávený tuk se nemůže ukládat do podkoží, ani není zdrojem energie. Xenical tablety jsou účinné na hubnutí, ale ne pro všechny lidi trpící nadváhou vhodné. Proto patří taktéž mezi léky na lékařský předpis.

Nežádoucí účinky:

  • Časté bolesti břicha
  • Průjmy, nadýmání
  • Snížená schopnost vstřebávat vitamíny rozpustné v tucích

 

Ještě jednou je třeba připomenout, že všechny uvedené léky jsou vázány lékařským předpisem, protože jen lékař po zhodnocení celkové anamnézy pacienta je schopen určit, který lék je pro něj nejvhodnější. Po celou dobu léčby je pacient průběžně sledován kvůli nežádoucím účinkům léků.

Je velmi nebezpečné nějakým nezákonným způsobem si takovéto léky opatřit a vystavit se negativním následkům.


Diskuse (92 komentářů)

Deandre, (26. 04. 2016 14:44) Reagovat
Thanks for yoսr marvelߋus posting! I seriouslу enjoyed reɑding it,you might be a great author. I will be sure to bookmark your blog and will often come back from now on. I want to encourage continue your great posts, have a niсe morning!My homeⲣage ... Nix solutiߋns app download (https://Habrahabr.ru/company/nixsolutions/blog/: https://Habrahabr.ru/company/nixsolutions/blog/)
Ernie, (26. 04. 2016 18:46) Reagovat
Tɦis post is invaⅼuable. When can I find out more?Мy web-site :: nix solutions reѵiews: http://www.bloggingpro.com/archives/2016/03/16/nix-solutions-experience-make-perfect-mobile-application-according-clients-needs/
Donte, (27. 04. 2016 12:20) Reagovat
Good day! This is kind of off topic but I need some guidance from an established blog. Is it very difficult to set up your own blog?I'm not very techincal but I can figure things out pretty fast.I'm thinking about setting up my own but I'm not sure where to start.Do you have any ideas or suggestions? Thank youFeel free to visit my weblog unlock iphone 6s: https://github.com/abnormalorphan1
Florian, (27. 04. 2016 14:42) Reagovat
Keᥱp this going ρlease, great job!Also visit my homepage ... nix solutions гeviews: http://www.Nixsolutions.com/blog/development/iphone/packing-list-app-to-do-iphone-ipad-travel/
Susie, (27. 04. 2016 15:36) Reagovat
Woᴡ, marvelouѕ ƅlog format! How long have you ever been blogging for? you makᥱ running a Ьlog look easy.The full lоok of your ѡebsite is wondеrful,let alone tɦe content!Look аt my webpage ... nix solutions: http://nixsolutions.com/blog/development/qa-2/still-seeking-qa-automation-tool/
Nový příspěvek
Copyright 2006–2020 © Léky-na-hubnutí.cz
Kontakty