Úvod Je nějaký lék na hubnutí bez lékařského předpisu?

Je nějaký lék na hubnutí bez lékařského předpisu?

Ano skutečně existuje anorektikum , které je volně k dostání v lékárnách bez lékařského předpisu.

Název tohoto léku je Alli.

Jeho účinnou látkou je orlistat, podobně jako u lékařsky vázaného Xenicalu. Dávka orlistatu je u Alli poloviční (60mg/v tabletě) než u Xenicalu (120mg/v tabletě). Tento lék na hubnutí působí na metabolismus tuků. Zabraňuje asi čtvrtině tuků z potravy vstřebat se do organismu. Tím se snižuje váha daného jedince a ukládání tuků do podkoží.

 

Není to však žádná zázračná tableta, která by dovolovala užívajícím jíst cokoliv a lenošit. Doporučuje se osobám:

  • Starším 18-ti let
  • Lidem, kteří trpí nadváhou a jejichž BMI je nad číslo 28.
  • Těm, kteří jsou ochotni snížit příjem tuků a dodržovat současně s užíváním léku nízkoenergetickou dietu.
  • Osobám, které zahrnou do svého životního stylu pohybovou aktivitu.

Lék Alli není žádnou levnou záležitostí (42 tbl. 857,-Kč, 84 tbl. 1 286,-Kč) a může způsobit problémy se zažíváním a vyprazdňováním (bolesti břicha, průjmy, špatné vstřebávání vitamínů rozpustných v tucích). Proto by si každý, kdo uvažuje o jeho koupi, měl pořádně rozmyslet, zda to myslí s hubnutím skutečně vážně a je pro to ochoten něco obětovat.

 

Na užívání léku existují i kontraindikace:

  • Těhotenství, kojení
  • Přecitlivělost na účinnou látku
  • Současné užívání léku na srážlivost krve
  • Léčba cyklosporinem
  • Cholestáza
  • Chronický malabsorpční syndrom

 

Doporučené dávkování je 3tbl. denně s jídlem, doplněné současným užíváním přírodních vitamínů (A, D, E, K) nebo multivitamínů.

Znovu zdůrazňuji, že jestli chce užívající zmírnit potíže spojené se stravováním, měl by omezit konzumaci tučných jídel.


Diskuse (10 komentářů)

Leona, (21. 05. 2012 15:31) Reagovat
Ahojky, ráda bych se zeptala zda máte někdo zkušenosti s hubnoucím přípravkem XLS Medical??? Ráda bych se zbavila přebytečných kilogramů tak bych ráda věděla jestli by mně tento přípravek mohl pomoci.
vanesa, (20. 08. 2012 07:10) Reagovat
Tak já myslela, že je více přípravků na hubnutí volně k dostání v lékárně, ale v tom případě asi jde o potravinové doplňky a jedině to Alli je skutečně lék. Jestli jsem to tedy správně pochopila. Věřím, že to bude účinnější než potravinové doplňky. Vyzkouším to, nebo máte lepší zkušenost s léky na předpis? Nechce se mi moc s tím k doktoru, ale kdybych věděla, že efekt je lepší, tak bych se překonala.
Zita, (04. 04. 2013 05:40) Reagovat
Já myslím, že když člověk chce hubnout z obezity, že by to měl konzultovat s lékařem, aby nic nepodcenil, ale to je jen můj názor. Hodně lidí to raději zkusí samo, než se vydá k lékaři.
Lucka, (29. 05. 2013 11:47) Reagovat
Vím, že já si za svou tloušťku můžu sama, tak se nejdříve pokusím sama zhubnout a až když to nevyjde, tak vyhledám lékaře. Ráda bych to ale zvládla sama...Uvidíme. Začínám od 1.6.
Adéla, (03. 10. 2013 09:28) Reagovat
Lucko, tak jak to jde? Docela by mě to zajímalo, jestli se vám daří. Já totiž mám pocit, že jsem úplnej slaboch. Také mám nadváhu (docela velkou) a každý měsíc si říkám (teď už možná každý týden), začnu a kila půjdou dolů a nepolevím. Ale nejde to, vydržím to maximálně několik dnů. Vůbec se nedokážu namotivovat.
Pavla, (04. 11. 2013 06:42) Reagovat
Já jsem také z těch, co to ne a ne překonat. Nevím, co by se se muselo stát, abych byla správně odhodlaná. Občas si myslím, že jsem, ale stejně to po několika dnech vzdám, nejčastěji hned první nebo druhý den. Je to jako v nějakým kruhu, co nedokážu přetnout.
Alena, (04. 08. 2014 12:27) Reagovat
Mě pomohlo začít hubnout s kamarádkou. Nebyla jsem v tom sama a říkala jsem si ,že kdybych se na to vykašlala, tak bych se shodila v jejich očích jako slaboch (asi by to tak nebylo, ale stejně). Naštěstí kamarádka měla dobrou vůli a vydržela, protože kdyby ne, taky bych to vzdala.
Jarka, (06. 01. 2015 06:41) Reagovat
Tak to je dobrý, když jsou na to dva lidé - dvojí motivace, ale také jak píšete dvojitá šance, že dojde k selhání. Já to tak měla s kamarádkou, když jsme přestávali kouřit. Nejdřív jsme se strašně podporovaly a já si říkala, že je to fakt super, že na to nejsem sama. No a pak kamarádka začala kouřit a týden na to i já. Pak jsme do toho šla sama a povedlo se. Doufám tedy, že už je to úplně za mnou.
Emmett, (25. 10. 2015 13:40) Reagovat
Cheerie may be very sexy blonde slut with good huge boobs.And your purpose is to assist her to finish the college.Lets play guys. Get free FG account! movies vonreifen mtter mit 126 Viewed Very, very good! That little blonde is sweet for a number of further years in Hell Reply Who would not need to service this lovely younger woman Reply She was actually hot - would like to fuck her.Reply With juicy melons and her horny bang buddy Marco Banderas are in the temper for oral sex Absolutely nice blondie doll is defiled by horny couple on the lookout for sex Ship The Anal Sex Items Six teenagers have group sex within the shower Blondie Kiara gets fucked by large cock Blonde seductress Mia Ferrara puts her luscious lips on Zenza Raggis stiff love wand Val Malone having vigorous sex HQ Cam Sex Chat Two Hot ScenesAlso visit my web page skinny blonde porn video: http://games.jamfreeradio.com/blonde-footage/
Léky na hubnutí, (01. 04. 2016 18:56) Reagovat
Koupit Léky na hubnutí >>>http://top-canada-drugs.com/categories/Weight_Loss/
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Léky-na-hubnutí.cz
Kontakty