Úvod Co je to obezita?

Co je to obezita?

Obezita je nadměrná hmotnost člověka, která se projevuje ukládáním většího množství tuku hlavně v podkoží. Obezita se určuje testem, který je označován písmeny BMI (tzv. Body Mass Index). Body Mass Index vychází z dostupných údajů o člověku, z jeho výšky a váhy, věk, pohlaví, podíl kostní a svalové hmoty se při vyhodnocování berou také v úvahu.. Každý člověk by se měl vejít do určitého limitu váhy v poměru ke své výšce. Výpočet BMI je jednoduchý a slouží k orientaci o přiměřené váze.

 

Je to podíl tělesné hmotnosti (v kg) a druhé mocniny tělesné výšky (v m).

Příklad výpočtu:  52kg/1,56m2 (dvojka je myšlena jako1.56m čtverečních) = 52/2.4 = 22

BMI je v tomto případě zhruba 22.

Základní tabulka BMI:

těžká podvýživa

BMI ≤ 16,5

podváha

16,5 – 18,5

ideální váha

18,5 – 25

nadváha

25 – 30

mírná obezita

30 – 35

střední obezita

35 – 40

morbidní obezita

BMI > 40


Diskuse (39 komentářů)

Věrka, (27. 06. 2013 13:58) Reagovat
Já bych nutně potřebovala zhubnout. Snažím se vždycky najet na lepší životní styl podle různých rad dostupných na internetu v televizi atd. Akorát mám problém v tom,že to nezvládám. Mám vždycky velký hlad. Všude říkají, že když člověk jí vyváženě, tak může hubnout, aniž by měl hlad, ale já se prostě musím najíst podle sebe, protože ho mám a kvůli němu se nesoustředím a jsem podrážděná.
Soňa, (01. 08. 2013 12:43) Reagovat
Já mám stejný problém. Je pro mě hodně obtížné najet na nějaký zdravější styl. I jsem přemýšlela, že bych vyhledala nějakého odborníka, ale nechce se mi k výživovým poradcům, kteří si zato berou velké peníze a k lékaři se stydím jít.
Tamara, (10. 09. 2013 06:18) Reagovat
Ne všichni výživový poradci jsou stejní. Najdete i kvalitní, kteří si tolik peněz nevezmou a poradí vám. Nehledejte na blind, ale zkuste se poptat ve svém okolí na zkušenosti. Určitě někdo u výživového poradce byl.
Katka, (03. 12. 2013 09:17) Reagovat
Já také asi před rokem chodila cca tři měsíce k výživové poradkyni a bylo to dobré. Měla jsem motivaci hubnout, když už jsem si to platila, a tak jsem dodržovala vše, co mi dala do jídelníčku a opravdu jsem docela dost zhubla. Akorát když jsem k ní přestala chodit, polevovala moje morálka a čím dál víc jsem jídelníček porušovala, trochu jsem zase nabrala, ale na svou původní váhu jsem se naštěstí nedostala. Takže je to nejen o výživovým poradci, ale především o vůli.
Petra, (09. 06. 2014 09:19) Reagovat
Nedaří se mi za žádnou cenu zbavit poporodní kila, ani předtím jsem nebyla extra štíhlá, ale teď je ze mě vyloženě cvalda. Chci zkusit léky na hubnutí, ale bojím se, aby mi to buď neublížilo či aby se neobjevil jojo efekt. Jaké jsou vaše zkušenosti?
Laura, (02. 09. 2014 06:38) Reagovat
Já po porodu také uvažovala, jak shodit kila. Dříve jsem s váhou neměla problémy a najednou jsem si nevěděla rady. Zkoušela jsem i různé diety, o kterých jsem si přečetla, ale začalo se mi dařit, až když jsem zapojila sport. Pokud nemáš nějaké zdravotní problémy, které ti nebrání ve sportování, nebo alespoň trochu volného času, zkus nejdříve tuto cestu a až pak se s lékařem poraď o lécích na hubnutí.
Nela, (01. 10. 2014 11:51) Reagovat
Také bych ráda zhubla po porodu, ale nevím, jak jiné maminy, ale já jsem ráda, že stíhám všechno doma (spíš nestíhám), nedokážu si představit, že bych ještě mohla chodit sportovat. Hlídání bych měla, ale stejně jsem pořád dost unavená, a když mám chvilku pro sebe, raději si odpočinu. Nevím, možná to zní jako výmluvy, ale malému je osm měsíců a energii prostě nemám.
Radka, (21. 04. 2015 09:49) Reagovat
Já docela dobře shodila poporodní kila tím, že jsem chodila na dlouhé procházky s kočárkem. Vlastně nikdy jsem toho tolik nenachodila jako s malým. Nu a co se týče času. Chce to se držet nějakého harmonogramu, nastavit sobě i dítěti režim a pak to všechno jde lépe. I když je jasné, že zpočátku má snad každá maminka pořádný záhul.
Lucka, (01. 05. 2015 17:14) Reagovat
Mě přijde, že ze mě porod udělal úplně nemožnou ženskou. Mám doma tříměsíční dítě, jsem pořád unavená, a to i když je víkend a snaží se mi pomáhat manžel a naši. Dlouhé procházky nepodnikám, protože i po chvíli jsem unavená a těším se domů. Nevím...Je tohle ještě normální?
Týna, (08. 07. 2015 13:54) Reagovat
Nebojte se Lucko, já vás ujišťuju, že to úplně normální je. Člověk si zvyká a zpočátku je všechno mnohem těší, ale nebude to tak napořád. Ono si to sedne. Já mám dvě děti a vždy to bylo stejné. Odpočinuté, namalované maminky s kočárkem na dlouhé procházce je podle mě scifi, který je možné vidět jen ve filmu.
Eli, (09. 10. 2015 11:35) Reagovat
Vždy jsem byla tak trochu obézní. Uvažovala jsem o různých lécích, operaci žaludku atd., ale k ničemu jsem nakonec nepřistoupila. Dala jsem si poslední hubnoucí pokus a zatím to vychází. Je to jen o vytrvalosti. Pořád jsem tvrdila, že mi nejde zhubnout, ale bude to asi tím, že jsem to brzy vzdala. Tak teď na sobě pracuju víc. Neříkám, že nemohou být lidi, kteří opravdu dělají maximum a nejde jim to, ale hodně lidí to prostě jen brzy vzdá.
Elyse, (20. 12. 2015 20:30) Reagovat
The Blackberry Torch in red along with the Torch in white provides only social network convenience.Many businessmen have in mind the attributes of social media advertising by heart.However, he was placed under academic probation as being a punishment when he hacked into your servers of a great number of houses and afterwards in the movie, it seemed how the lady still hadn't forgiven him.My webpage ... social network aggregator sites: http://www.foxnews.com/search-results/search?q=the+social+network+movie
Ronda, (03. 01. 2016 03:13) Reagovat
Subway Surfers is not just available for Android Platform, it is available for all types of major smartphone platforms including iOS, Windows Phone and BlackBerry.My web-site subway surfers hack ios 9 (http://www.hfjstgw.com/: http://www.hfjstgw.com/comment/html/index.php?page=1&id=5475)
Nový příspěvek
Copyright 2006–2020 © Léky-na-hubnutí.cz
Kontakty